Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

100 rocznica odzyskania niepodległości


W dniu 8 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole główne uroczystości upamiętniające 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W dniu 8 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole główne uroczystości upamiętniające 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tego dnia zajęcia lekcyjne wypełnione były różnymi formami świętowania. Na początku uczniowie wzięli udział w rywalizacji międzyklasowej – każda klasa wraz z wychowawcą zagrała w „Escape Room”, rozwiązując serię zagadek związanych ze stuleciem niepodległej Polski (rebusów, krzyżówek, kalamburów). Następnie odbyły się wielkie szkolne „podchody”, podczas których każda klasa musiała rozwiązać ukryte w szkole zagadki lub wykonać ciekawe zadania. Kolejną formą radosnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy było wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek, które poprowadził nauczyciel muzyki, p. Leszek Iwaniak oraz Turniej Wiedzy o kulturze, sztuce, historii i codzienności w niepodległej Polsce – wzięli w nich udział uczniowie klas od V do VIII wraz z nauczycielami.

Po porannych zabawach i grach nadszedł czas na chwilę zadumy i powagi. Wszyscy członkowie społeczności szkolnej, wraz z przybyłym na tę uroczystość księdzem proboszczem parafii Tomaszowice, Józefem Brodaczewskim, z zaciekawieniem obejrzeli przygotowany przez panie Agatę Trojanowską-Marzędę i Bożenę Rusek program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV-VIII. Zaprezentowana inscenizacja oraz występy szkolnych recytatorów dostarczyły widzom wielu wzruszeń i na długo zapadną w ich pamięci.

Tekst: Agata Górska


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)