Apel wielkanocny

„Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc….”

W dniu 12 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Wielkanocny. Uczniowie z klasy IV pod kierunkiem katechety p. Piotra Świderskiego przygotowali krótką scenkę upamiętniającą śmierć i Zmartwychwstanie Pana, która wprowadziła wszystkich obecnych w atmosferę nadchodzących Świąt . Występ został uświetniony pieśniami „Zmartwychwstał Pan” oraz „Alleluja – niech zabrzmi Panu” przy akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Leszka Iwaniaka.

Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Kaznowska oraz obecny na uroczystości Ksiądz Józef Brodaczewski złożyli życzenia świąteczne nauczycielom, pracownikom szkoły oraz całej społeczności uczniowskiej. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Angelika Sułek z klasy VIII i Nina Górniak z klasy VII wręczyły Pani Dyrektor oraz Księdzu Proboszczowi okolicznościowe upominki.

Szkolnym przygotowaniom do Wielkiej Nocy towarzyszył kiermasz prac wykonanych przez uczniów poszczególnych klas. Chętni mogli nabyć stroiki, kartki, pisanki oraz inne ozdoby wielkanocne. W ofercie znalazły się również książeczki o tematyce wiosenno-wielkanocnej, które zapewniła biblioteka szkolna.

Tekst: Jolanta Gorgol