Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 23.01.2019


„ BABCI I DZIADKA - PRZYZNAĆ TO TRZEBA - KAŻDEMU DZIECKU W ŻYCIU POTRZEBA” Dnia 23 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dnia 23 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mimo, że styczeń jest zimowym, pełnym chłodu miesiącem, są takie dwa jedyne dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej im Polskich Olimpijczyków w Miłocinie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, i łez radości.
Tę wspaniałą imprezę rozpoczęła pani dyrektor mgr Joanna Kaznowska, która przywitała dostojnych gości ciepłymi słowami. Następnie bukiet pięknych życzeń złożył obecny na uroczystości pan Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski. W odświętnie udekorowanym holu dzieci z przedszkola, klasy „0” i klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawiły programy artystyczne. Były to w większości wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Oddział przedszkolny, zwany popularnie „zerówką” zaprezentował widowisko pt. „Biała zima”. Z kolei klasa I odegrała przedstawienie pt.” Przyjaciele Bałwanka”, zaś klasa II wystąpiła w repertuarze pt. „Skrzatów gromadka dla Babci i Dziadka”. Klasa III przygotowała montaż słowno-muzyczny, który stanowił dopełnienie wcześniejszych treści tym bardziej, że słowa finałowej piosenki w wykonaniu trzecioklasistów stały się mottem całej uroczystości. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę, taniec, teatr i skecze mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Frekwencja, jak co roku dopisała. Mali artyści z przejęciem odtwarzali role, a czcigodni goście podziwiali swoje pociechy i ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wdzięczne wnuki obdarowały swoich ukochanych gości laurkami z życzeniami oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Na zakończenie uroczystości dzieci zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przy herbatce. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca.


Tekst: Jolanta Gorgol


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)