EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 15-17 KWIETNIA 2019 R.

Uczniowie VIII klasy naszej szkoły przystąpili do pierwszego w historii Ogólnopolskiego Egzaminu Ósmoklasisty, który jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

W tym roku w całej Polsce przystąpiło do niego ponad 377 tysięcy uczniów klas VIII z 12 700 szkół. Nasza „dwunastka” znalazła się właśnie w tym gronie. Pierwszego dnia zmierzyli się z testem z języka polskiego, którego przewodnim motywem była lektura „Mały Książę”. Z kolei we wtorek zaplanowana została „potyczka” z matematyką, a w dniu trzecim, a zarazem ostatnim uczniowie napisali egzamin z języka angielskiego. Wyniki egzaminu, które będą miały wpływ na przyjęcie do szkół ponadpodstawowych, uczniowie poznają 14 czerwca. Wszyscy trzymamy kciuki, żeby były one jak najlepsze!