Finał Światowego Tygodnia Pieniądza – 25-31 marca 2019 r.

W dniach 25–31 marca 2019r. pod hasłem „Learn.Save.Earn. – Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj.” przebiegał Światowy Tydzień Pieniądza, którego inicjatorem jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów.

Uczniowie naszej szkoły także włączyli się w tegoroczną edycję międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) i podjęli działania polegające na uczestnictwie w dwóch konkursach zorganizowanych przez szkolnego opiekuna SKO. Konkursy nawiązywały do głównego celu GMW, którym było „zainspirowanie jak najszerszego grona uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu finansów osobistych, przedsiębiorczości, gospodarności oraz mądrego oszczędzania, które są niezbędne do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu.”

Pierwszy konkurs polegał na wykonaniu „Ekoskarbonki”. Wzięło w nim udział 17 uczestników z klas I-III. Z klasy I byli to: Oliwia Wróbel, Alicja Poleszak, Andżelika Cherubin, Jakub Chudzik, Tymon Chołożyński, Błażej Zielonka,, Aleksandra Walczak, Krzysztof Marzęda i Jakub Niezgoda; z klasy II: Julia Kowalik, Zofia Wróbel, Adam Zagrodniczek, Julia Pluta, Alicja Franczak i Patrycja Wajrak; z klasyIII: Hubert Bartnik i Ewelina Kowalik.

Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu plakatu zachęcającego do gromadzenia oszczędności pt. „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO”. Wzięło w nim udział 11 uczestników: Andżelika Cherubin, Alicja Poleszak i Oliwia Wróbel z klasy I; Patrycja Wajrak, Julia Pluta, Julia Kowalik, Paweł Trojanowski, Ksawery Mirosław, Zuzanna Zawół i Zofia Wróbel z klasy II oraz Hubert Bartnik z klasy III.

Wszyscy uczestnicy konkursów wykazali się dużą inicjatywą, pomysłowością i kreatywnością. Prace wykonane zostały zgodnie z tematyką, estetycznie i z bardzo różnorodnego materiału. W nagrodę za włożony trud zostali nagrodzeni równorzędnymi nagrodami – upominkami w postaci ramek na zdjęcia, długopisów i zawieszek.

Tekst: Jolanta Gorgol