Finał XIX edycji Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”

„W Górę Grosza się włączymy tak, tak, tak! Zbiórkę monet urządzimy tak, tak, tak! Dużą kwotę znów zbierzemy, dzieciom domy zbudujemy.”

PODSUMOWANIE

AKCJI „GÓRA GROSZA”

26.11.2018r. – 02.01.2019r.

Już po raz dziewiętnasty Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dziec, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja ta na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz!

Do akcji włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klasy I, II, III, IV, V i VII. Oto wyniki poszczególnych klas:

Przedszkole: 5,70 zł (222 sztuki monet)

Klasa „0”: 6,18 zł (351 sztuk monet)

Klasa I: 51,20zł (1163 sztuki monet)

Klasa II: 16,30zł (803 sztuki monet)

Klasa III: 128,81zł (5830 sztuk monet)

Klasa IV: 42,10zł (1729 sztuk monet)

Klasa V: 63zł (1605 sztuk monet)

Klasa VII: 77,57zł (2924 sztuki monet)

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać kwotę –390,86 zł (14 627 szt. monet) - co oznacza, że w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole, każdy z nich przekazał na potrzeby dzieci z domów dziecka średnio 3,15 zł (czyli 117 sztuk monet).

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Koordynatorami szkolnej akcji były opiekunki SU: Jolanta Gorgol i Agata Trojanowska–Marzęda.

My już wiemy - jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci! Za to jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!