Konkurs

Nadeszła jesień. Czas zbioru owoców i warzyw. Niektóre warzywa śmieszą nas swoim kształtem, przypominają zwierzęta lub inne dziwne stwory.

W celu zainteresowania dzieci klas 0 - III warzywami pani Dorota Misztal - Szyszko zorganizowała konkurs pt." Największe, najśmieszniejsze lub najdziwniejsze warzywo". Galeria stworów przyciągała wzrok wszystkich odwiedzających naszą szkołę. Jury zdecydowało, że wszystkie warzywne okazy zasługują na wyróżnienie, dlatego też wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali w nagrodę drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Tematykę konkursu wykorzystano również do zachęcenia dzieci do wzbogacania jadłospisu o dodatkowe witaminy z ogrodu. W tym celu pani Joanna Kruk wykonała gazetkę pod hasłem: " Jedz warzywa i owoce, one mają super moce".Finał konkursu został urozmaicony przedstawieniem "Na straganie" w wykonaniu uczniów klasy II. Na koniec dzieci z klasy "0"  przygotowane przez panią Ewę Mańka zaśpiewały piosenkę pt: "Pomidorek". Ostatnim etapem działań było czytanie dzieciom z oddziałów przedszkolnych, klasy I i III, listu otwartego, przygotowanego przez drugoklasistów, który zachęcał do spożywania owoców i warzyw.