KONKURS PIEKNEGO CZYTANIA 16 MAJA 2019r.

W dniu 16 maja 2019 r. siedmioro uczniów naszej szkoły z klas I-VI wzięło udział w V Miedzyszkolnym Konkursie „W Królestwie Słowa i Obrazu”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wojciechowie.

Uczniowie rywalizowali o zaszczytne tytuły Mistrza Obrazu oraz Mistrza Słowa. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były „Lektury naszych rodziców”. Dlatego też wśród wybranych przez uczestników książek nie zabrakło takich tytułów, jak: „Plastusiowy pamiętnik”, „Z przygód krasnala Hałabały”, „Kot Filemon”, „O psie, który jeździł koleją” (klasy I-III), czy „Wakacje z duchami”, „Lassie, wróć!” i „Król Maciuś Pierwszy” (klasy IV-VI). Zadaniem uczestników w kategorii „czytelniczej” było zaprezentowanie wybranego fragmentu tekstu. Z kolei kategoria plastyczna polegała na wykonaniu okładki książki w dowolnej technice plastycznej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a w gronie zwycięzców, ku radości nas wszystkich, znaleźli się nasi uczniowie: Ksawery Mirosław z klasy II (Wicemistrz Obrazu), Alicja Franczak z klasy II (wyróżnienie w konkursie plastycznym), Julia Pluta z klasy II ( wyróżnienie w konkursie Pięknego Czytania), Iga Rusa z klasy V (Wicemistrz Słowa) oraz Patryk Koral z klasy IV (wyróżnienie w Konkursie Pięknego Czytania). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś laureaci – piękne dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy wspaniałych wyników!

Tekst: Agata Trojanowska-Marzęda