Konkurs Recytatorski -10 maja 2019 r.

W dniu 10.05.2019r. jedenaścioro uczniów z klas I – IV z naszej szkoły wzięło udział w Eliminacjach Gminnych do 38. Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Konkurs odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie w Wieży Ariańskiej.

W kategorii uczniów klas I-III wystąpili: Aleksandra Walczak, Alicja Poleszak, Andżelika Cherubin, Julia Pluta, Alicja Franczak i Oskar Pluta. W kategorii uczniów klas IV-VI wystąpili: Martyna Wojciechowska, Łucja Pluta, Szymon Walczak, Oliwier Wrótniak i Patryk Koral.

Każdy z uczestników reprezentował jeden dowolnie wybrany przez siebie utwór literacki. Jury oceniało: dobór repertuaru, dykcję, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. Spośród wszystkich 52 uczestników biorących udział w konkursie, z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali: Julia Pluta z klasy II prezentując wiersz Wandy Chotomskiej pt. ”Kokoszki” i Patryk Koral z klasy IV prezentując wiersz Juliana Tuwima pt. ”Spóźniony Słowik”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni dodatkowo nagrodę w postaci książki.

GRATULUJEMY!!!

tekst Jolanta Gorgol