Konkurs Zuch Roczny 06-08 05. 2019 r.

W dniach od 06 do 08 maja 2019 roku sześcioro uczniów z klasy I przygotowanych przez swoją wychowawczynię p. J. Gorgol wzięło udział w konkursie „ Zuch Roczny” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

W lutym była to edycja semestralna, gdzie uczniowie samodzielnie rozwiązywali zintegrowany sprawdzian. Treść sprawdzianu była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno - przyrodniczej i matematycznej.

W edycji semestralnej uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca w przedziale od 20 do 40. Czworo uzyskało liczbę punktów powyżej średniej, która wynosiła - 149 pkt. Maksymalna liczba punktów, którą można było uzyskać to – 210 punktów.

W maju odbyła się edycja roczna, która składała się z dwóch części. Konkurs Zuch z języka polskiego odbył się 06.05.2019r. i sprawdzał kompetencje uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, poprawności pisowni, słownictwa oraz wiedzy o języku. Konkurs Zuch z matematyki odbył się 08.05.2019r. i weryfikował sprawność rachunkową oraz praktyczne umiejętności w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

W edycji rocznej uczniowie zdobyli jeszcze lepsze wyniki. Znacznie przybliżyli się do początkowych miejsc, a nawet mamy jednego laureata w konkursie z matematyki. Nasz laureat to – Aleksander Romanowski, który zdobył 181 punktów i zajął tym samym 15 miejsce. GRATULUJEMY !

Podobnie jak w edycji semestralnej czworo uczniów zarówno w konkursie z języka polskiego jak i z matematyki zdobyło liczbę punktów powyżej średniej.

Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników oraz radości z rozwiązywania zadań i w zdobywaniu nagród i dyplomów. W konkursie każde dziecko zostało uhonorowane dyplomem uznania.

Tekst Jolanta Gorgol