Lekcja multimedialna dla klas 0-III

Dnia 3 października 2018r. do naszej szkoły zawitała pierwsza w Europie Mobilna Galeria Rzeczywistości Wirtualnej za pośrednictwem Virtual Quest Lublin. Jest to firma innowacyjna, zajmująca się produkcją i rozpowszechnianiem edukacyjnych filmów VR. Działania tej firmy mają na celu ułatwienie procesu nauczania i uczenia się oraz przyczynić się do jeszcze lepszego poziomu edukacji.

Uczniowie z klas 0 – III mieli okazję przy użyciu wspomnianej wcześniej technologii przenieść się w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie oraz usłyszeć wiele cennych informacji. Ten nowy trend zwany „Edutainment” czyli metoda nauki polegająca na łączeniu rozrywki z edukacją powoduje, że uczniowie szybciej zapamiętują informacje poruszane w obejrzanych filmach oraz znajdują nowe hobby i sięgają po książki lub do innych źródeł informacji w celu zgłębienia swojej wiedzy.

Innowacyjna technologia sprzyja też rozwijaniu komunikatywności między dziećmi, wymieniają się one wzajemnie wrażeniami, nawiązując dialog i wzbogacając przy tym swoje słownictwo.