„NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ” (9.04.2019r.)

Uczniowie naszej szkoły z klasy I i II oraz oddziału przedszkolnego przystąpili w roku szkolnym 2018/2019 do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med, Oral-B oraz Disney Polska.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Co prawda Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej obchodzimy 20 marca, ale, jak to mówią, na naukę nigdy nie jest za późno. Dnia 9 kwietnia 2019r. uczniowie z klasy „0”, I, i II wzięli udział w zajęciach, na których odbyła się pogadanka o higienie jamy ustnej, obejrzeli specjalnie przygotowany film. Uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne w postaci arkuszy ćwiczeń, z których będą korzystać, a także otrzymali przewodniki dla rodziców. Zachętą do udziału w tym programie było nagrodzenie każdego ucznia certyfikatem imiennym. Na zakończenie programu uczniowie wezmą udział w II edycji konkursu plastycznego (termin do 31 maja ). Wykonają wspólnie jedną pracę plastyczną (technika jej wykonania dowolna) nawiązującą do tematyki Programu i Konkursu.

Tekst: Jolanta Gorgol