Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego OLIMPUS -18 marca 2019 r.


W dniu 18 marca 2019 roku dziesięcioro chętnych uczniów naszej szkoły z klas IV i V wzięło udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z języka polskiego, której organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie.

Konkurs polegał na. rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań o różnej skali trudności, dlatego wszyscy zainteresowani konkursem mogli spróbować swoich sił. Zakres tematyczny dotyczył następujących zagadnień z podstawy programowej języka polskiego: czytanie tekstu literackiego lub popularnonaukowego ze zrozumieniem, nauka o języku, wiedza o literaturze oraz znajomość wybranych tekstów lektur. Uczniowie klasy V musieli wykazać się m. in. znajomością treści „Mitów greckich”, „Magicznego drzewa” A. Maleszki oraz powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Z kolei czwartoklasiści mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące lektur: „Pani Twardowska” A. Mickiewicza, „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa czy wybranych opowiadań z tomu „Mikołajek” J.J. Sempego i R. Goscinnego.

Dla najlepszych w każdej grupie wiekowej zostały przewidziane atrakcyjne nagrody książkowe, a każdy z uczestników otrzyma dyplom uznania.

Wyniki konkursu poznamy na przełomie kwietnia i maja. Czekamy z niecierpliwością!

Tekst: Agata Trojanowska-Marzęda


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)