Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Pamiętamy - 80 rocznica - Szczuczki


06. 10. 2019 roku w Szczuczkach odbyła się uroczystość uczczenia 80 rocznicy pierwszego na Lubelszczyźnie masowego mordu ludności polskiej.

Hołd ofiarom oddali mieszkańcy Szczuczek, druhowie strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz delegacje  z naszej gminy,  sąsiednich samorządów oraz szkół. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Panią dyrektor i opiekunem. Wszystkie delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze przed pomnikiem pomordowanych. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu głos zabrali przedstawiciele władz. W powagę i zadumę wszystkich zebranych wprowadziły pieśni patriotyczne zagrane przez Orkiestrę Dętą OSP w Wojciechowie i Kapelę Wojciechowską. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie przygotowała na tę okazję piękną część artystyczną. Uwieńczeniem październikowej rocznicy była Msza Święta sprawowana przez proboszcza parafii Łubki.


Opracowała: J. Kruk

Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)