Pierwszy Dzień Wiosny – DZIEŃ TALENTÓW -21 marca 2019 roku

21 MARCA DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ TALENTÓW „Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent!”

Uczniowie naszej szkoły Pierwszy Dzień kalendarzowej Wiosny powitali poprzez prezentację swoich talentów w pokazach wokalnych, plastycznych, aktorskich, gimnastycznych, a nawet magicznych.

W pierwszej kolejności odbyła się szkolna premiera przedstawienia pt. „Książę szuka żony”, w którym wystąpili uczniowie z klas IV-VII uczęszczający na zajęcia koła teatralnego.

Następnie cała społeczność szkolna zebrała się, aby podziwiać występy uczestników, którzy wzięli udział w konkursach ogłoszonych przez Samorząd Uczniowski.

Do pierwszej konkurencji „GWIAZDY TO MY” zgłosiło się 13 uczniów. Każdy z nich pięknie zaprezentował swoją umiejętność. Były to pokazy gimnastyczne, takie jak: kręcenie hula-hop, stanie na rękach, czy zakładanie obu nóg na szyję jednocześnie, pokaz malowania twarzy oraz pokaz magicznych sztuczek: „Magiczny szalik” i „ Magiczny Paluszek”.

Do KONKURSU PIOSENKI WIOSENNEJ „Wiosno, wiosno ach to TY....' przystąpiło 6 klas i dwoje uczestników indywidualnych. Najmniejsi artyści z przedszkola zaśpiewali piosenkę pt.”Kle, kle – Boćku”, zaś „Zeróweczka” zaprezentowała „Wiosenną cza-czę”, klasa I wyśpiewała „Maszeruje Wiosna”, a klasa III - „Idzie do nas wiosna”. Z kolei klasa V wystąpiła w piosence pt. „Wiosna wypełnia nasze serca” będącej ich autorskim pomysłem. Solo wystąpił Michał Cherubin w utworze pt. „Miłość w Zakopanem” i Aleksandra Walczak z piosenką pt. „Wiosna w błękitnej sukience”.

Uczniowie klasy II ujawnili swoje talenty aktorskie w przedstawieniu pt.”Szła Wiosna”. Bohaterami tej sztuki były oczywiście zwiastuny pory roku, którą tego dnia powitaliśmy, a więc: pan Bocian, Przebiśnieg, Krokus, Słonko, Deszczyk, Ziarenko, Parasol i rzecz jasna... Pani Wiosna we własnej osobie!

Wiosna jest doskonałą porą roku na zaprezentowanie się w nowej odsłonie, stąd też aż 26 uczestników wystąpiło na „czerwonym dywanie” w KONKURSIE STROJU PANI WIOSNY. Każdy z nich z wielką gracją i elegancją pokazał nam, co nosi w tym sezonie Pani Wiosna. Niezmiennie preferowane są jasne i żywe kolory wywołujące na twarzach uśmiech i radość z zimowego przebudzenia.

Każdy z uczestników wszystkich konkursów został oczywiście nagrodzony słodkim smakołykiem ufundowanym przez Samorząd Uczniowski i gromkimi brawami od widowni.

Na zakończenie, po prezentacji wszystkich uczestników Dnia Talentów nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów uczniom z klasy II i III, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie „Stypendiada”.

Tekst: Agata Trojanowska-Marzęda