Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

POKAZ HISTORYCZNY 29.III.2019


Dnia 29 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole wyjątkowy pokaz historyczny dotyczący II wojny światowej, przygotowany przez Grupę Artystyczną PATRIA.

Dnia 29 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole wyjątkowy pokaz historyczny dotyczący II wojny światowej, przygotowany przez Grupę Artystyczną PATRIA. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas III-VIII. Prowadzący w zajmujący sposób opowiadali o walce Polaków z dwoma okupantami – sowieckim i niemieckim, legendzie hubalczyków, organizacji polskiego ruchu oporu oraz o innych interesujących i mało znanych faktach z dziejów Polskiego Państwa Podziemnego. Prelekcja wzbogacona została prezentacją umundurowania polskich formacji zbrojnych z czasów okupacji, rozmaitych rodzajów uzbrojenia, takich jak: pistolety, broń maszynowa, granaty czy zagadkowy panzerfaust. Uczestnicy mieli też okazję obejrzeć wojskowe przedmioty codziennego użytku. Ta nietypowa , „żywa” lekcja historii okazała się dużą atrakcją dla jej uczestników, co widać na zamieszczonych zdjęciach.


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)