Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego BS w Nałęczowie

Wzorem lat ubiegłych Bank Spółdzielczy w Nałęczowie zorganizował konkurs na projekt kalendarzyka wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli działających pod jego patronatem.

Do konkursu przystąpiły dzieci ze Szkół Podstawowych w Borkowie, Drzewcach, Kurowie, Maszkach, Miłocinie, Nałęczowie, Piotrowicach, Przybysławicach, Sadurkach, Woli Przybysławskiej oraz dzieci uczęszczające do Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie.

W tym roku temat przewodni brzmiał:

Projekt plakatu upamiętniającego rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”

Za pośrednictwem opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności pani J. Gorgol do Banku wpłynęły również prace uczniów SP im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie. Jak co roku, uczniowie stworzyli wspaniałe, różnorodne prace, które zaskakiwały pomysłowością. Wybór był bardzo trudny. Komisja Konkursowa wybrała 5 prac, które zostały umieszczone na kalendarzykach oraz wyróżniła 39 prac.

Jedną z autorek pracy nagrodzonej poprzez umieszczenie pracy na kalendarzyku jest uczennica naszej szkoły ALEKSANDRA WALCZAK z klasy I.

Autorzy prac wyróżnionych to:

Oliwia Wróbel z klasy I

Marta Pokrzywa z klasy III

Wiktoria Wijakowska z klasy IV

Uczennica nagrodzonej pracy otrzymała grę planszową i dyplom, zaś uczennice wyróżnione otrzymały książki i również dyplomy. Zarówno gra, jak i książki pozostały w tematyce przybliżającej młodemu pokoleniu historię Polski.

Wyniki konkursu otrzymaliśmy w okresie przedświątecznym (18.12.2018r.), dlatego nagrody zostały rozdane podczas uroczystego apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w czasie obdarowywania się życzeniami i upominkami.

Tekst Jolanta Gorgol