Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ”Bajkowa zima– ilustracja do książki” oraz spotkanie z podróżnikiem

Dnia 8 lutego 2019 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. J. Gorgol gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wojciechowie. Okazją do pobytu w tym miejscu były dwa wydarzenia: podsumowanie konkursu plastycznego, w którym brali udział uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Wojciechów oraz wizyta podróżnika.

Na konkurs plastyczny „Bajkowa zima – ilustracja do książki” wpłynęło do biblioteki 29 interesujących i pomysłowych prac. Jury przyznało 11 nagród równorzędnych w postaci dyplomów i książek. Pozostali zaś otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie. Autorzy prac nagrodzonych z naszej szkoły to: Jakub Chudzik, Tymon Chołożyński, Alicja Poleszak i Aleksandra Walczak .

Następnym punktem programu było spotkanie z podróżnikiem Panem Konradem Rządowskim. Pan Konrad z zawodu jest nauczycielem i grafikiem komputerowym, a z zamiłowania fotografem i podróżnikiem. W ciekawej formie fotorelacji przekazał dzieciom swoje wrażenia i doświadczenia z podróży do Stanów Zjednoczonych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i oglądały zdjęcia z wyprawy po kilku Stanach Ameryki. Szczególne zaciekawienie budziły opowiastki o stanach, w których spotkał bohaterów znanych kreskówek i filmów dla dzieci, jak: Myszka Miki, Miś Yogi, Zygzak Mc Queen. Pan Konrad zaprezentował również zdjęcia ciekawych zwierząt Ameryki, takich jak: niedźwiedź, bizon, mustang, grzechotnik, tarantula, puma, kozioł śnieżny czy rogaty królik (Jackalope). Podróżnik pokazał również pamiątki przywiezione z wyprawy a były to: flaga USA, łapacz snów i instrument muzyczny zrobiony z kaktusa (wywoływacz deszczu).