ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO BEZPIECZNE FERIE

Konkurs plastyczny pt.” BEZPIECZNE FERIE” 7 lutego 2019r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne ferie” ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie od klasy „0” do VIII.

Dzieci z klas „0” - IV wykonywały prace indywidualne, zaś klasy V – VIII miały stworzyć prace zbiorowe w formie plakatu. Technika wykonania prac była dowolna z wyjątkiem grafiki komputerowej.

Wpłynęło 29 prac indywidualnych i 1 praca zbiorowa . Wszystkie nawiązywały do tematu przewodniego. Były estetycznie i pomysłowo wykonane, bardzo różnorodnymi technikami plastycznymi. Autorzy prac trafnie wyeksponowali główną ideę konkursu. Chcielibyśmy, aby ostrzeżenia zawarte na pięknych ilustracjach na długo utkwiły wszystkim dzieciom w pamięci i były przestrogą podczas zbliżającego się zimowego wypoczynku .

Wszyscy autorzy prac (38 uczniów) zostali nagrodzeni odblaskiem ze światełkiem. Te odblaski można umieścić w dowolnym miejscu gdyż są zaopatrzone w rzepy, a światełko ma dwie pozycje ustawienia (stacjonarną i migającą). Pozostali uczniowie otrzymali odblaski – zawieszki.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje zwiększą bezpieczeństwo uczniów uczestniczących w ruchu drogowym i zapewnią pomyślny powrót do szkoły po feriach.

Tekst Jolanta Gorgol