Ślubowanie klasy I

16 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet szkolnej braci.

O godzinie 10.00 na korytarzu szkolnym zebrała się cała społeczność szkolna, pani Dyrektor, grono pedagogiczne, Ksiądz proboszcz Józef Brodaczewski, Sekretarz Gminy Wojciechów pani Agata Gliwka oraz rodzice pierwszoklasistów.

Mali bohaterowie dnia, w galowych strojach i niebieskich czapkach żaków, pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Doroty Misztal-Szyszko, zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Pierwszaki popisały się piękna recytacja i śpiewem, wykazały różnymi umiejętnościami i pomyślnie zdały pierwszy egzamin wobec całej szkolnej społeczności i swoich rodziców. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. W rocie przysięgi maluchy obiecały pilnie zdobywać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły , swoja nauka i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Joanna Kaznowska, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania uczniów i złożyła im i ich rodzicom najlepsze życzenia, a następnie wraz z wychowawczynią klasy wręczyła pamiątkowe dyplomy. Pani Sekretarz życzyła dzieciom powodzenia na nowej drodze edukacji szkolnej a ksiądz proboszcz pomodlił się w intencji pierwszoklasistów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Uroczyste ślubowanie było przeżyciem tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chwila ta pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.