Ślubowanie klasy I

26 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów...

Tradycją szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w pierwszych miesiącach swej nauki przeżywają ważną uroczystość, jaką jest włączenie ich do braci  uczniowskiej .

Takie święto nie mogło odbyć się bez obecności honorowych gości. Na uroczystość przybyli: Pan Wójt Gminy Wojciechów dr Artur Markowski, Pani Dyrektor mgr Joanna Kaznowska , nauczyciele naszej szkoły, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy uczniowie klas młodszych i starszych.

Zanim nastąpił moment ślubowania, pierwszoklasiści musieli udowodnić, że zasługują na miano Uczniów Klasy Pierwszej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie .

Uczniowie pięknie przedstawili się zarówno w wierszu, jak i piosence pt. „Wesoło nam”. Opowiedzieli w krótkiej inscenizacji, czego nauczyli się w szkole, zaprezentowali jakimi zasadami kieruje się mały uczeń i uczestnik ruchu drogowego. Swój dorobek wiedzy przedstawili odpowiadając na trudne pytania i zagadki zadane przez przewodniczącego SU. W części artystycznej nie mogło zabraknąć oczywiście akcentów patriotycznych. Uczniowie pięknie wyrecytowali „ Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy i zaśpiewali piosenkę pt. ”Moja Ojczyzna”.

Po prezentacji uczniów klasy pierwszej głos zabrała pani Dyrektor. Uznała, iż swój pierwszy ważny egzamin pierwszoklasiści zdali na szóstkę i z wielką radością mogła przystąpić do Pasowania ich na uczniów. Każdy uczeń po Pasowaniu przypieczętował „pieczątką” ze swojego kciuka treść przysięgi, którą uroczyście wcześniej złożył.

Na pamiątkę tej ważnej uroczystości uczniowie klasy I zostali obdarowani wieloma prezentami.

Pan Wójt wręczył dzieciom pamiątkowe zeszyty i długopisy wydane z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, Pani Dyrektor natomiast wręczyła dyplomy i książki pt. „Elementarz młodego Polaka”, zaś rodzice rożki obfitości pełne słodyczy.

Na zakończenie zostały złożone życzenia dla pierwszoklasistów oraz podziękowania dla rodziców i nauczycieli. Finałem uroczystości był wspólny poczęstunek w klasie, na którym spotkali się uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi.

Gratulujemy pierwszakom i życzymy samych szóstek!