ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada to Dzień Zdrowego Jedzenia, w tym dniu w wielu szkołach promuje się zdrową żywność w ramach Ogólnopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Jolantą Gorgol przygotowali gazetkę , która przypominała 12 zasad zdrowego żywienia oraz rolę śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. To śniadanie daje uczniom siłę do nauki, zabawy i ruchu. Nie zapominajmy przy tym, by składało się ono ze zdrowych produktów, dużej ilości warzyw i owoców.

Uczniowie klasy III w tym dniu przynieśli również zdrowe i smaczne produkty , z których następnie przygotowali kanapki oraz owocowe i warzywne szaszłyki. Swoimi smakołykami poczęstowali Grono Pedagogiczne i kolegów ze szkoły w ramach promocji zdrowego żywienia i jedzenia śniadania, które daje moc na cały dzień. Podczas wspólnego posiłku dzieci miały możliwość wymiany swoich doświadczeń związanych ze sposobami sporządzania śniadania oraz produktami używanymi w ich domach.

Pamiętajmy, by było zdrowo i smacznie!