Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Spotkanie z myśliwymi w klasach I-III 13.12.2018


„Darz Bór” - tak 13 grudnia 2018 roku powitali w naszej szkole uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I-IV, myśliwi z Koła Łowieckiego nr 4 „Sokół” w Rejowcu z obwodu 177 podległemu pod Okręg Lubelski – Łowczy Okręgowego Związku Łowieckiego – Andrzej Łacica, Tadeusz Rejmak, Piotr Rejmak i Krzysztof Oleszczuk.

Darz Bór” - tak 13 grudnia 2018 roku powitali w naszej szkole uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I-IV, myśliwi z Koła Łowieckiego nr 4 „Sokół” w Rejowcu z obwodu 177 podległemu pod Okręg Lubelski – Łowczy Okręgowego Związku Łowieckiego – Andrzej Łacica, Tadeusz Rejmak, Piotr Rejmak i Krzysztof Oleszczuk.

Panowie wygłosili krótką pogadankę dotyczącą dokarmiania zwierząt zimą. Dokładnie wyjaśnili uczniom, kiedy zwierzęta należy dokarmiać, a kiedy nie ma takiej potrzeby, jakie smakołyki podawać czworonogom, w jakich miejscach stawiać paśniki, dlaczego podawać zimą zwierzętom sól, by nie stwarzały zagrożenia w ruchu drogowym itp. Opowiedzieli, na czym polega praca myśliwego, zaprezentowali kilka skór zwierzęcych (dzika, sarny i kangura), przekazali cenne informacje dotyczące życia leśnych zwierząt i podpowiedzieli, jak być dobrym obserwatorem otaczającej nas przyrody.

Na kilka dni przed wizytą myśliwych, został ogłoszony wśród uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I – IV konkurs plastyczny pt.” Dokarmiamy zwierzęta zimą”. Uczniowie bardzo chętnie wykonali wiele ciekawych i pomysłowych prac. Wszystkie 22 prace zostały nagrodzone upominkami w postaci maskotek i słodyczy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały zeszyty do kolorowania

pt. „Darz Bór”, które pozwolą im utrwalić znajomość zwierzyny leśnej.

Tekst Jolanta Gorgol


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)