Spotkanie z policjantem 5.02

Dnia 5 lutego 2019 roku na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji do naszej szkoły zaprosiliśmy Policjanta Dzielnicowego, sierżanta sztabowego p. Cezarego Juraka.

Pan policjant spotkał się najpierw z przedszkolakami i uczniami klas I-III. Zbliżają się ferie zimowe - czas odpoczynku, dlatego nasz gość przypomniał dzieciom, w jaki sposób spędzić go bezpiecznie. Poruszył tematy związane z bezpieczną zabawą na śniegu, odpowiedzialnym zachowaniem w domu pod nieobecność rodziców, postępowaniem w sytuacji zagrożenia oraz bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Pan policjant wyjaśnił również najmłodszym, na czym polega jego praca oraz pokazał wyposażenie funkcjonariuszy.

Następnie odbyło się spotkanie z uczniami klasy IV-VIII. W tej grupie pan policjant znacznie więcej czasu poświęcił na temat związany z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, gdyż niestety wielu uczniów w tym wieku większość wolnego czasu spędza „w sieci”.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce organizowany jest od 2005 roku. Ustanowiony został przez Komisję Europejską w 2004 roku, aby uczyć dzieci, młodzież i dorosłych bezpiecznego korzystania zasobów internetowych. Internet to przestrzeń, która niesie za sobą wiele korzyści, ale także niebezpieczeństw. W takie święto warto przypomnieć, jak można wzmocnić swoje bezpieczeństwo w sieci.

Tekst Jolanta Gorgol