Spotkanie z przedstawicielem KRUS nt. „Bezpieczna praca w rolnictwie”

20 listopada 2018 roku przedstawiciel Oddziału KRUS w Bełżycach przedstawił uczniom z oddziału przedszkolnego i klas I-III krótki film edukacyjny na temat „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym”.

20 listopada 2018 roku przedstawiciel Oddziału KRUS w Bełżycach przedstawił uczniom z oddziału przedszkolnego i klas I-III krótki film edukacyjny na temat „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym”.

Wygłosił również pogadankę, w której uwrażliwiał dzieci na zagrożenia, na jakie są narażone podczas wykonywania wielu prac. Mogą to być prace polowe z udziałem maszyn rolniczych, prace na działce z udziałem sprzętów mechanicznych, środków ochrony roślin, prace w gospodarstwie przy zwierzętach, przy rąbaniu drewna, prace w sadach np. na drabinach itp.

Aby wiedza nie umknęła zbyt szybko, uczniowie otrzymali książeczki-kolorowanki, których wnikliwa lektura pozwoli uniknąć im wielu niebezpieczeństw zagrażających ich zdrowiu, a nawet życiu. Tylko w ciągu jednego roku w Polsce około 1400 dzieci ulega wypadkom podczas prac pomocniczych w gospodarstwach rolnych. Dlatego każda forma dotarcia do uczniów jest jak najbardziej wskazana i potrzebna. Przed spotkaniem uczniowie wykonali prace plastyczne na temat „Bezpieczna praca na wsi”. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane, a za główne motto miały – POMAGAJ BEZPIECZNIE! NAJCENNIEJSZYM TWOIM SKARBEM JEST ZDROWIE!

Pośród wykonanych prac plastycznych zostały wyróżnione prace następujących uczniów:

Łukasz Mazurkiewicz -Przedszkole

Szymon Walczak – kl. ”0”

Jakub Chudzik – kl. I

Alicja Franczak - kl. II

Patryk Romanowski - kl. III

Uczniowie wyróżnionych prac otrzymali bardzo ciekawe i cenne nagrody.

Tekst Jolanta Gorgol