Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Spotkanie z psem Bacardi w klasie I - 26 marca 2019 roku


„Cztery łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty....”

To słowa znanej piosenki o jednym z najbardziej ulubionych przez dzieci zwierzaków.Dnia 26 marca 2019 roku uczniów klasy I naszej szkoły odwiedziła nasza szkolna psycholog, pani Beata Lalak wraz ze swoim psem, który wabi się Bacardi. Ten czworonożny przyjaciel jest psem szkolonym i uczestniczy w zajęciach terapeutycznych organizowanych dla dzieci.

Uczniowie klasy I swojego gościa poczęstowali przysmakami, oczywiście „psimi przysmakami”. Wizyta psa w tej klasie nie była przypadkowa. Uczniowie klasy I rozmawiali na zajęciach o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym z zagadnień tego tematu jest właśnie odpowiednie postępowanie ze zwierzętami. Dzieci muszą nauczyć się właściwej postawy w stosunku do zwierząt domowych, nieznanych i dziko żyjących. Pani Beata opowiedziała, jak należy zachować się podczas spotkania na spacerze psa z opiekunem i bez właściciela. Uczniowie przećwiczyli w praktyce zbliżenie się do nieznajomego psa. Pani Beata przypomniała również dzieciom, jak należy opiekować się swoim pupilem oraz co robić, gdy zachoruje.

Na zakończenie spotkania dzieci utrwaliły wiedzę na temat tego, jakie obowiązki spoczywają na właścicielu każdego zwierzaka. Puentą całego spotkania było stwierdzenie, że „zwierzęta to nie zabawki”.

Tekst: Jolanta Gorgol


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)