Stypendiada Polonistyczna 2017

W dniach od 27 do 30 listopada 2017 roku dwanaścioro uczniów – miłośników języka polskiego z klas IV-VII, poraz kolejny wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym organizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”.

W tegorocznej edycji Organizatorzy zaproponowali zmagania w trzech konkursach z zakresu edukacji polonistycznej: czytelniczym, ortograficznym i literackim. W konkursie cztelniczym „Kreator” należało wykazać się znajomością treści lektury klasy VI pt. „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego oraz książki pt. „Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Z kolei „Ortograf” sprawdzał w poszczególnych klasach znajomość reguł ortograficznych (u-ó, rz-ż, ch-h). Konkurs ten cieszył się największym zainteresowaniem – przystapiło do niego aż ośmioro uczniów z klas IV-VII. Trzeci z konkursów - „Polonus” polegał na napisaniu wypracowania na podany temat w wybranej formie wypowiedzi (m.in. opowiadanie twórcze z elementami przeżyć wewnętrznych czy list prywatny). Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują na wyniki wszystkich konkursów, które poznamy na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Tekst: Agata Trojanowska-Marzęda