Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Święto Odzyskania Niepodległości - 11 listopada


Niepodległość - trudne słowo. Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?

10 listopada 2017 roku – w przeddzień Narodowego Święta – 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbyła się w naszej szkole uroczystość patriotyczna. 

Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem przez całą społeczność hymnu narodowego. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat ponad stuletnich zmagań Polaków o odzyskanie wolności, którą uświetnił występ uczennic z klas VI i VII z krótkim montażem słowno-muzycznym. Po wysłuchaniu wzruszających tekstów artystycznych przyszła kolej na zajęcia warsztatowe. Uczniowie wszystkich klas udali się do swoich klas i przystąpili do przygotowania prezentacji na temat wylosowanej wcześniej postaci historycznej związanej z odzyskaniem niepodległości. 

Po upływie wyznaczonego czasu odbyła się swoista „parada” bohaterów polskiej historii z początków XX wieku. Była to niezwykle cenna i oryginalna lekcja historii, którą poprowadzili przedstawiciele poszczególnych klas naszej szkoły. Z kolei najmłodsi patrioci – przedszkolaki i zerówkowicze – wykonali biało-czerwone flagi oraz plakat przedstawiający „Polskie drzewo narodowe”. Na zakończenie odbył się mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy III, do których dołączyli inni miłośnicy śpiewania na tak zwaną „wojskową nutę”.

Tekst: Agata Trojanowska-Marzęda


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)