Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Udział w Ogólnopolskiej Akcji „100 kartek na 100 lat Niepodległości”


Pierwsze miesiące roku szkolnego 2018/2019 były dla naszej szkolnej społeczności wyjątkowym czasem.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele włączyli się w przygotowania do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chętnie uczestnicząc w różnego rodzaju aktywnościach. Jedną z nich był udział w Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem „A to Polska właśnie! – 100 kartek na 100 lat Niepodległości”. Już od początku października uczniowie wszystkich oddziałów wraz z wychowawcami oraz nauczycielami języka polskiego – p. Agatą Górską i p. Agatą Trojanowską-Marzędą, historii – p. Magdaleną Chęć i plastyki – p. Katarzyną Kalicką przygotowywali pamiątkowe pocztówki. Ręcznie wykonane prace zostały wysłane do stu szkół w całej Polsce. Dzięki temu rówieśnicy ze szkół i placówek edukacyjnych z niemal każdego zakątka naszego kraju mogli złożyć sobie najlepsze życzenia z okazji tak wyjątkowej rocznicy. Kartki, które nasza szkoła otrzymała z innych szkół (np. z Giżycka, Warszawy, Oświęcimia czy Szczecina), można było podziwiać na wielkiej mapie, przygotowanej przez nauczyciela plastyki, p. Katarzynę Kalicką i uczniów klas VII i VIII. Taka „pocztówkowa” sceneria stała się wyjątkowym tłem dla innych szkolnych wydarzeń upamiętniających stulecie Niepodległości Polski.

Tekst: Agata Górska


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)