Uroczystość Patriotyczna w Szczuczkach

Już kolejny raz dnia 7 października 2018r. pani Dyrektor - Joanna Kaznowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Paweł Cegłowski, Angelika Sułek, Nina Górniak wraz z opiekunem SU panią Jolantą Gorgol wzięli udział w obchodach rocznicy Masowego Mordu w Szczuczkach. W tym roku była to 79 rocznica upamiętniająca to tragiczne wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęło złożenie wieńców, po czym uczestnicy obchodów odśpiewali hymn, a Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie zagrała kilka patriotycznych utworów. Po krótkim koncercie uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubkach, przygotowani przez Elżbietę Wącior i Leszka Iwaniaka, zaprezentowali pełną powagi i zadumy część artystyczną. Pamięć o poległych uczciła również Kapela Wojciechowska prezentując wiązankę pieśni żołnierskich, a po występach artystycznych wspomnienie o tragicznych wydarzeniach odczytał mieszkaniec wsi Szczuczki Jan Czępiński.

W intencji pomordowanych została także odprawiona msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii w Łubkach ksiądz Marek Jaworski, a o oprawę muzyczną eucharystii zadbali m.in. członkowie Kapeli Wojciechowskiej.