Nowa strona już dostępna!

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Wycieczka do Kuźni Romana Czernieca


Sugerując się staropolskim przysłowiem „Cudze chwalicie swego nie znacie” 9 października 2017r. najmłodsze dzieci z naszej szkoły ( grupa 3,4 latków oraz 5,6 latków) wybrały się na wycieczkę do najsłynniejszej kuźni w Polsce – Kuźni Romana Czernieca.

 Powstała ona w 1920 roku i do dziś są w niej wykonywane ręcznie wyroby artystyczne, naprawiane narzędzia rolnicze oraz podkuwane konie.
Zawód kowala dla małych dzieci w dzisiejszych czasach jest wielką zagadką, aby zaspokoić ciekawość pan kowal zorganizował zajęcia na których przedstawił czym się zajmuje. Chętne i odważne dzieci mogły zostać pomocnikiem kowala i wykonać pamiątkową podkowę na szczęście dla naszej szkoły.

Po wizycie w Kuźni udaliśmy się do Domu Kultury w Nałęczowie na przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie miało piękną oprawę muzyczną oraz scenografię. Dzieci z uwagą oglądały przygody Kapturka, który nie dość, że pięknie śpiewał, to jeszcze miał same śmieszne przygody po drodze do babci. Było dużo śmiechu! Największą radość sprawiło dzieciom wspólne wypowiadanie zaklęć i efekty specjalne w postaci dymu i kolorowych świateł. Wycieczka była udana, a dzieci zadowolone wróciły do szkoły, mimo, że pogoda tego dnia była dość wietrzna.

Ewa Mańka           


Galeria zdjęć


made with ❤ in Lublin, Poland by webx.pl (mm)