Wycieczka do Portu Lotniczego oraz na Wystawę Lego w Lublinie

W dniu 17 października 2017r odbyła się wycieczka uczniów klas I-IV do Lublina na Port Lotniczy i na wystawę klocków Lego. Wycieczka została zorganizowana przez wychowawczynię klasy III, panią Jolantę Gorgol.

Uczniowie jadąc na lotnisko oglądali w autobusie film dotyczący lotnictwa. Na miejscu w Porcie Lotniczym dzieci zobaczyły strefę witania bliskich, miejsce gdzie ważymy i nadajemy bagaż, oraz miejsce i kierunek w którym udajemy się do samolotu. Największą atrakcją pobytu na lotnisku było oglądanie startu samolotu i lądowania BMI z Monachium. Przewodnik wycieczki wybrał miejsce powitania samolotu tak, że dzieci mogły pomachać pilotowi lądującego samolotu. Uczniowie mieli również okazje posłuchania rozmowy pilota z wieżą nawigacyjną. Widziały wozy strażackie stanowiące wyposażenie lotniska i służbę odstraszająca ptaki z terenu pasa startowego. Na miejscu dzieci mogły też zadawać pytania dotyczące portu oraz zakupić pamiątki.

Po wizycie w Porcie Lotniczym udaliśmy się na wystawę klocków Lego. Dzieci zobaczyły tam przepiękne budowle wykonane z klocków Lego: zamki, pałac kultury, samolot, znane i sławne postaci (między innymi Robert Lewandowski). Po zakończeniu zwiedzania wystawy był czas na zabawę klockami w tzw. strefie zabaw.

Wszystkie dzieci powróciły radosne i zadowolone z miło spędzonego czasu.