Wycieczka do Sandomierza i Fabryki Bombek

Wycieczka do Sandomierza i Fabryki Bombek w Nowej Dębie zorganizowana przez wychowawcę klasy III p. J. Gorgol we współpracy z biurem turystycznym „ Hubertus”.

13 listopada 2017 r. uczniowie klas I – IV wyruszyli na wycieczkę do miasta leżącego nad Wisłą – Sandomierza. Sandomierz był dawno temu bogatym miastem i stolicą księstwa. Wśród wielu sandomierskich zabytków uczniowie mieli okazję zobaczyć Bramę Opatowską, Ratusz i kościół Świętego Jakuba. Odwiedzili również rycerza Łukasza w Zbrojowni, który opowiedział historię, jak to Sandomierz został ocalony od Tatarów. Po krótkim spacerze po mieście, uczniowie udali się na pyszny obiadek do pobliskiej karczmy. Następnie wyruszyli do Fabryki Bombek, gdzie pani przewodniczka przedstawiła i zapoznała ich z kolejnymi etapami powstawania świątecznych dekoracji. Uczniowie mieli również możliwość własnoręcznie ozdobić bombkę, którą następnie zabierali do domu. Po zajęciach warsztatowych wszyscy udali się do sklepu z bombkami, znajdującego się na terenie fabryki. Tam każdy poczuł już magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Pomimo niesprzyjającej aury uczniowie czuli się doskonale i wrócili do domów z uśmiechem na twarzy oraz przepiękną bombką z własnym imieniem.