Wycieczka do Warszawy 29.05

W dniu 29 maja br. uczniowie klas I-VI naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na jedniodniową wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną przez Biuro Turystyczne „Hubertus”.

Głównym punktem programu było zwiedzanie, a dokładniej odkrywanie wystaw stałych w Centrum Nauki KOPERNIK. Przez ponad dwie godziny dzieci zgłębiały tajniki wiedzy oglądając kilkaset interaktywnych, czyli „dotykalnych” eksponatów, zgromadzonych na dwóch kondygnacjach strefy eksperymentowania. Każdy mógł spróbować swoich sił, wykonując przeróżne doświadczenia z niemal wszystkich dziedzin nauki. Nasi uczniowie dali się ponieść swobodzie i kierowani własną ciekawością odkrywali swoje pasje. W myśl zasady mówiącej, że „nauka jest sztuką” musieli wszystkiego dotknąć, sprawdzić, przekręcić, a przy okazji nawet krzyknąć lub podskoczyć, aby uruchomić eksponat. Zabawy było co niemiara, na przykład podczas sprawdzania liczby decybeli swojego okrzyku (rekordzista miał 108 db – zgadnijcie, kto?), czy podczas rowerowej przejażdżki z... ludzkim szkieletem.

Po tej pełnej emocji, nietypowej lekcji nauki udaliśmy się w poszukiwaniu kolejnych atrakcji naszej pięknej stolicy. Przejeżdżając ulicami Warszawy z okien autokaru oglądaliśmy najsłynniejsze historyczne miejsca, między innymi: Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu, Kościół Św. Krzyża, plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

Następnym punktem programu było podziwianie panoramy miasta z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Widok z wysokości 114 metrów tarasu widokowego był imponujący i zapierający dech w piersiach! Pełni niezapomnianych wrażeń po ekspresowym zjeździe superszybką windą, odbyliśmy wędrówkę do Złotych Tarasów, aby tam spożyć smakowity obiad.

Kolejnym, ostatnim już punktem planu wycieczki był spacer w Łazienkach Królewskich – miejscu, gdzie przed wiekami odpoczywali polscy królowie. Spacerując urokliwymi alejkami co chwila napotykaliśmy ślady historii, np. Pałac na Wodzie, pomniki wybitnych Polaków czy kopię starożytnego amfiteatru. W ten sposób nabraliśmy sił przed drogą powrotną do domu, gdyż ten pełen wrażeń dzień dobiegał końca.

Wspaniałe widoki naszej pięknej stolicy oraz fascynujące wrażenia z pobytu w niezwykłych miejscach na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Tekst: Agata Trojanowska-Marzęda