Wyjazd do Puław klas 0-III na przedstawienie pt. ZOŚKA, PIRACI I WIELKA DRAKA 14.01.2019

Dnia 14.01.2019r. uczniowie klasy „0”, „I”, „II” i „III” wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do kina „Sybilla” w Puławach na spektakl pt. ,,Zośka, Piraci i wielka draka".

To klasyczna historia o piratach pokazana w nieklasyczny sposób. Zosia, chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, wyrusza w piracką podróż. Jaka wyszła z tego draka - o tym dowiedziały się dzieci, towarzysząc Zosi w jej morskich przygodach i zmaganiach. Był to spektakl o sile marzeń i odwadze w ich realizacji. Pokazywał, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia - jeśli jest się odważnym i wytrwałym, wtedy wszystko jest możliwe. Chcieć znaczy móc i to naszym młodym widzom pokazała Zośka. Bohaterowie uczyli też otwartości i tolerancji a pointa przedstawienia ukazała, że „chłopięce” zabawy nie są zarezerwowane wyłącznie dla chłopców - dziewczyny też mogą bawić się samochodami i chodzić po drzewach. A co najważniejsze – mogą być prawdziwymi Piratkami!

Uczniowie obejrzeli spektakl z dużym zainteresowaniem, pełni wrażeń i z przekonaniem, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia, wrócili do szkoły.

Tekst: Dorota Misztal-Szyszko