Wyjazd klas „0” – III do Lublina na widowisko patriotyczne „Kto Ty jesteś? Polak mały!” oraz do Strefy Wysokich Lotów.

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 27 listopada – klasy „0”-III uczestniczyły w spektaklu teatralnym ,,Kto ty jesteś –Polak Mały” w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spektakl miał charakter patriotyczny. Aktorzy poprzez liczne przykłady w inscenizacjach, ukazali podstawowe treści patriotyczne. Całość widowiska wzbogacona była pieśniami: Bogurodzica, Rota, Mazurek Dąbrowskiego, piosenkami min.: ,,Płynie Wisła, płynie” , ,,Legiony” , tradycyjnymi polskimi tańcami: Polonezem, Mazurem,  Krakowiakiem oraz przepiękną projekcją multimedialną przedstawiającą historię polskiej husarii, czy Powstania Warszawskiego. Wspaniały przekaz aktorski i żywy ich kontakt z publicznością podniosły walory tego wydarzenia i z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich jego uczestników.

To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii dla każdego z nas – piękną lekcją patriotyzmu.

Po spektaklu wybraliśmy się do „Strefy Wysokich Lotów”. Jest to park trampolin w Lublinie, który na powierzchni 1500 m2 oferuje moc zabaw i sportowych atrakcji, stworzonych dla małego i dużego, zawodowca czy amatora.Uczniowie pod okiem instruktora wykonywali skoki, piruety, wspinali sie i skakali.Szaleństwa na trampolinach sprawiły dzieciom dużo frajdy.Była to niezapomniana lekcja w-fu.