Wyjazd klas VII-VIII na SKS Tour w Lublinie 11.12.2018

Wzięliśmy udział w „SKS on Tour”

Dnia 11 grudnia 2018 roku grupa uczniów z klas VII i VIII pod opieką nauczycieli - p. Martyny Wiącek-Piwońskiej i p. Zbigniewa Matraszka uczestniczyła w wydarzeniu sportowym „SKS on Tour” zorganizowanym na Hali „Globus” w Lublinie. Program pod nazwą „Szkolny Klub Sportowy”, którego elementem jest cykl imprez „SKS on Tour”, to zakrojona na szeroką skalę ogólnopolska akcja skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest upowszechnianie sportu wśród uczniów. Program ma zachęcać do regularnej aktywności fizycznej poprzez promowanie nowoczesnych form aktywności.

Wydarzenie trwało kilka godzin i miało formę świetnej zabawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników obwód stacyjny, który składał się z 10 stacji. Na każdej stacji poznawaliśmy nowe formy aktywności, między innym uczyliśmy się jazdy na deskorolce, próbowaliśmy swoich sił w Speed-ballu i poddawaliśmy się testom sprawności fizycznej. Organizatorzy przewidzieli drobne upominki oraz poczęstunek, dostaliśmy również SKS-owe koszulki, które okazały się strzałem w dziesiątkę 

Do szkoły wracaliśmy pełni energii i motywacji. Towarzyszyło nam poczucie, że sport to nie tylko szkolny obowiązek, ale również świetna zabawa !!!

Dziękujemy Radzie Rodziców SP w Miłocinie za możliwość wyjazdu, jak również Stowarzyszeniu „U Źródeł Ciemięgi”.

Tekst: Martyna Wiącek-Piwońska