Zwiedzanie Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie

4 grudnia 2017r. pogłębiając swoją wiedzę na temat kowalstwa przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie zwiedziły Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie pokonując 107 schodków w Wieży Ariańskiej.

Dzieci w wielką przyjemnością zagrały marsza kowalskiego na kowadle, wysłuchały opowieści o pracy kowala i dowiedziały się dlaczego podkowa przynosi szczęście. Muzeum posiada bogatą kolekcję wyrobów artystycznych kilkudziesięciu kowali polskich. Oprócz tradycyjnych wyrobów artystycznych znajdują się tam również wyroby niezwykłe: repliki broni średniowiecznej, patera na owoce wykonana przez kobietę, zegar słoneczny i wiele innych ciekawych prac. Dzieci miały też okazję obejrzeć izby w których mieszkali nasi przodkowie. Ogromne wrażeni zrobiły na nich znajdujące się tam przedmioty min. kołowrotek, kolebka dla dzieci, piec, naczynia, łóżko, obuwie, ozdoby domu.

Jesteśmy dumni, że na terenie naszej gminy istnieją takie niezwykłe miejsca, gdzie pamięta się o naszej kulturze i tradycji.

EWA MAŃKA